odwodnieniaprzemyslowe

Montaż kratek ściekowych

kratki ściekowe liniowe Są takie pomieszczenia, w których nadmiar zgromadzonej na posadzce wody, nie wyparuje samoistnie i trzeba temu jakoś zaradzić. Popularnym rozwiązaniem są w takich przypadkach wpusty podłogowe do odwodnień liniowych, czyli kratki, najczęściej ze stali nierdzewnej. Trzeba jednak pamiętać, że takie wpusty (czyli popularne kratki ściekowe) dzielą się na kilka rodzajów i każdy z nich będzie miał zastosowanie w konkretnej przestrzeni. W doborze odpowiedniego rodzaju kratki doradzi nam sprzedawca. Osobną kwestią jest zaś sam montaż takiego urządzenia. Kratki ściekowe liniowe montuje się dość łatwo, jeśli posiada się podstawową wiedzę na ten temat. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć Państwu, jak w prawidłowy sposób tego dokonać.

Przygotowanie

Przede wszystkim trzeba zacząć od upewnienia się, że wszystkie elementy kanału są odpowiednio skręcone (zbyt mocne lub zbyt słabe skręcenie może spowodować, że kanał nie będzie szczelny), a sam kanał jest właściwie osadzony w kielichu przyłącza kanalizacyjnego. Jeśli te elementy nie wymagają poprawek, możemy przejść do kolejnego etapu, czyli rozdzielenia kratki ściekowej na części. Dokonujemy tego odłączając od niej syfon, ruszt oraz kosz osadczy.

Montaż

Wpusty podłogowe są bardzo łatwe w montażu. Kiedy mamy wszystko odpowiednio przygotowane, wystarczy, że kratki ściekowe, zostaną zamontowane w taki sposób, aby różnica poziomu między nimi a posadzką wynosiła ok. 1-1, 5mm. Następnie ostrożnie zalewamy wpust betonem, mocując go uprzednio w taki sposób, aby nie przemieścił się podczas zalewania betonu. Trzeba także uważać, aby beton nie dostał się do kanału, ponieważ spowoduje to jego zwężenie, a co za tym idzie zmniejszenie funkcjonalności. Na koniec zalewamy betonem trudniej dostępne miejsca. Odpowiednio zamontowane kratki ściekowe liniowe przez wiele lat będą spełniały swoje zadanie, pozbawiając nas problemu z usuwaniem nadmiaru wody z posadzki.